Kezdőlap » Távol-Keleti ajándéktárgyak » Szobor » Buddha fa szobor, meditációs kéztartásban, 16 cm
Termék név: Buddha fa szobor, meditációs kéztartásban, 16 cm
Származási hely: Indonesia
Anyaga: Trópusi könnyű fa
Mérete:
magassága: 16 cm
szélessége: 12 cm
mélység: 7 cm
Dhyana Mudra
A dhyana pozícióban ülő Buddha mindkét keze az ölében fekszik. A jobb kéz tenyérrel felfelé a bal kéz tenyerében, gyakran a hüvelykujjak összeérnek és egy misztikus háromszöget formáznak. Ez a meditáció mudrája, ami a bölcsességet szimbolizálja. Buddha ezt a mozdulatot utolsó meditációja közben használta, közvetlenül mielőtt megvilágosodott.
Buddha élete
Eredeti nevén Gautama Sziddhártha, a Sákja törzsből származott, akik a Himalája déli lankáin éltek. A család királyi rangnak örvendett, ezáltal fiatalkora a pompa és az élvetegség jegyében telt. Sziddhártha azonban beleunt a fényűzésbe, ezért 29 évesen hátat fordított családjának, és elindult a megszabadulás keresésére. Többéves remeteség és vándorlás után leült egy fügefa alá és úgy döntött, nem mozdul el onnan, amíg meg nem találja a lét szenvedő mivoltának feloldását, azaz amíg el nem éri a megszabadulást. Már az önsanyargatásig vitte a gyakorlatokat, de végül elhatározta, hogy a középutat kell járnia. Megvilágosodott. Ezután 49 napig tartózkodott a megvilágosodás helyszínén, míg kidolgozta tanításainak alapjait. Tanításait soha sem tartotta abszolútnak, csak kifejtette, hogy ő személyesen miként jött rá a dolgokra, és hogyan érte el a megszabadulást. Számos tanítványát gyűjtötte maga köré, akik később létrehozták az első buddhista közösséget, de a buddhizmus csak 100 körül kezdett el igazi vallássá válni. 80 éves korában hunyt el és elhamvasztották, majd ereklyéit 8 részre osztották. Ezen ereklyék egy jelentős része Srí Lankán található meg.
Buddhizmus
A buddhizmus filozófiai, illetve gyakorlat-alapú világnézet, amely bizonyos országokban vallási irányzatok kialakulását eredményezte. Nagy mértékben Buddha tanításain alapszik, aki India észak-keleti részén élt és tanított. A buddhizmusra hagyományosan úgy tekintenek, mint a felszabadulás útjára, melyet a valóság legvégső természetének megismerésén keresztül lehet elérni.
forrás:https://terebess.hu